Polscy geje – jak miewają się w społeczeństwie?

Niestety polskie społeczeństwo jest niesamowicie uprzedzone do… jak mawiają „odchyleń” seksualnych. Dla nich geje, lesbijki czy transwestyci nie mają nawet prawa istnieć czy pokazywać się na ulicach. Polscy geje nie mają łatwo żyjąc w tym kraju i nie kryjąc się ze swoją orientacją seksualną. Często są wyśmiewani a nawet wytykani palcami, poniżani… Niestety, zapewne polska mentalność szybko się nie zmieni.

Czy jest więc miejsce, gdzie geje mogą czuć się naprawdę swobodnie i żyć spokojnie?

Polscy geje – jak miewają się w społeczeństwie?

Jesteś gejem? – mieszkaj w Czechach.

Republika Czeska to jeden z najbardziej liberalnych krajów Środkowej Europy – w kwestii prawa gejów, lesbijek, transwestytów czy biseksualistów. Parę lat temu zalegalizowano tam nawet rejestrowane związki partnerskie dla osób tej samej płci.

Czeskie prawo jest surowe dla tych, którzy chcą dyskryminować kogoś ze względu na jego orientację czy tożsamość płciową. Prawo wręcz tego zakazuje. W wielu miastach Czeskich są nawet puby i dyskoteki tworzone tylko i wyłącznie dla osób ze środowiska LGBT.

Jak wygląda sytuacja prawna środowiska LGBT w Polsce?

Co prawda już nie kara się w Polsce osób za akty homoseksualne (a było tak w latach 1835 – 1932) to mimo wszystko nadal osoby ze środowiska LGBT są bardzo źle oceniane przez społeczeństwo.

W Polsce aż 5% (albo tylko?) społeczeństwa identyfikuje się jako LGBT.

Zaledwie 4 lata temu (w 2016 roku) Polska została niesamowicie skrytykowana przez Komitet Praw Człowieka KNZ za to, że środowisko LGBT nie miało należytej ochrony prze przestępstwami i mową nienawiści a także dlatego, że kwestia par jednopłciowych nie była uregulowana prawnie. Również edukacja seksualna i tęczowe rodziny – nie były uregulowane prawnie w Polsce. To, że ONZ zwróciło Polsce na to uwagę sprawiło, że publiczność zaczęła pałać do Polski wrogością.

Wszyscy jesteśmy ludźmi, niezależnie od orientacji czy upodobań seksualnych i nie powinniśmy się wzajemnie obrażać a wręcz nienawidzić. Czeski rząd pracuje nad ustawą, która ma uregulować i pozwolić parom homoseksualnym wziąć ślub. Jak myślicie, czy w Polsce takie prawo również zacznie obowiązywać?

Tags

Erotyka

Darmowa erotyka na twoim komputerze. Artykuły erotyczne, newsy, zdjęcia porno, filmiki dla dorosłych. Wszystko to bezpłatne na stronie kurwy.net.pl
Back to top button
Close